Dual Terapi Merkezleri ve Randevu Almak İçin (0312) 472 04 33

Doktorlar İçin

DUAL TERAPİ LAZER

Kılcal Damar Tedavisi

DUAL TERAPİ LAZER

SİVİLCE ( AKNE ) TEDAVİSİ

Sivilce (akne) neden olur?

Sebum, vücudun normal işleyişi içerisinde saçların ve derinin belirli bir yağ düzeyinde ve kayganlıkta kalmasını sağlayan ve yağ bezleri tarafından üretilen doğal bir vücut salgısıdır. Yağ bezleri fazla büyüdüğünde ve daha fazla sebum salgıladığında gözeneklerde bakteri birikimine yol açmaktadır. Bakterilerin yol açtığı enfeksiyon da ciltten hafif şişkin, kırmızı, iltihaplı ve kişiye acı verebilen sivilce (akne) oluşumlarına sebep olmaktadır. Yani, sivilce oluşumuna yol açan süreçte ana etken yağ bezlerinin yapısında ve işleyişinde meydana gelen değişikliklerdir. Yağ bezlerine etki eden temel faktörler ise kişinin genetik yatkınlığı ve hormon seviyeleridir.
Akne Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

Dual Terapi lazer kullanımı ile akne tedavisi nasıl yapılır?

Aknenin giderilmesine yönelik tedavide problemin ana kaynağı olan yağ bezlerinin iyileştirilmesi hedeflenir. Dual Terapi lazer sisteminden elde edilen 578nm sarı çıkış yağ bezlerine kadar ulaşmakta ve akneye yol açan bakterileri yok etmektedir. Akne problemine yönelik tedavinin uzun soluklu olması amacıyla işlem sırasında yağ bezleri istenilen şekilde küçültülmekte ve bu sayede akne oluşumunda etken bir unsur olan sebum salgısının üretimi kısıtlanmaktadır. Tedavi bitiminde, çevre dokularda herhangi bir hasar oluşturulmaksızın doğrudan yağ bezlerinde istenilen küçültme etkisi yaratılmış, sebum üretimi azaltılmış ve bölgedeki bakteriler ortadan kaldırılmış olmaktadır.

Dual Terapi Merkezleri ve Randevu Almak İçin...
Dual Terapi Merkezleri ve Randevu

Akne tedavisinde kaç seans uygulama gerekir?

Dual Terapi lazer kullanımı ile gerçekleştirilen ve tek seansta sonuç alınabilen diğer tedavilerle kıyaslandığında akne tedavisi daha uzun ve birkaç seansa yayılan bir prosedüre sahiptir. Akne problemi 1 hafta arayla gerçekleştirilecek 4 seans sonrasında etkili bir şekilde kontrol altına alınabilmektedir. Birkaç seans uygulamaya gerek duyulmasının sebebi tedavinin aktif akne probleminin yatıştırılması, akneye yol açan yağ bezlerinin yapılarının sağlıklı hale getirilmesi ve akne kaynaklı hasarlı cilt dokusunda iyileşme sağlanması gibi farklı aşamaları kapsamasıdır.
Akne Tedavisi Öncesi Sonrası

Uygulama can yakar mı?

Uygulamada hastaların ciltlerinde hissettiği temas dayanılamayacak boyutta değildir. Çoğu hasta uygulama sırasında hissettiği duyguyu ciltlerine lastik bir bant çarpıyormuş gibi açıklamakta ve uygulamalar herhangi bir anestezik krem kullanımı olmadan gerçekleştirilebilmektedir. Acı eşiği düşük ve hassasiyeti yüksek olan hastaların talep etmesi durumunda ve gerekli görüldüğünde cilt üzerine uygulanan topikal anestezik kremlerle uygulamanın verdiği hissi azaltmak da mümkündür.

Uygulama güvenli midir?

Lazer sistemi uygulamayı gerçekleştirebilmek üzere gerekli eğitimi almış kişiler tarafından kullanıldığı zaman bütünüyle güvenlidir ve cilt hasarına yol açmamaktadır. Geniş bantlı ve çevre dokulara zarar verebilen dalga boyuna sahip diğer lazer sistemlerinden farklı olarak Dual Terapi lazer dar bantlı bir sistemdir ve kontrollü bir şekilde yalnızca tedavi alanını hedef almaktadır.
Akne Tedavisi Öncesi Sonrası

Kimler tedaviye uygundur?

Dual Terapi lazer sistemi, kılcal damar problemlerine, ciltte ton farklılıklarına ve lekelenmelere, sivilce problemine ve cilt gençleştirmeye yönelik uygulamalar başta olmak üzere geniş yelpazede birçok rahatsızlığın tedavisinde neredeyse tüm cilt tiplerinde başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir.

Tedavi hangi bölgelerde gerçekleştirilebilir?

Dual Terapi lazer yüz, boyun, göğüs, sırt, eller, kollar ve bacaklar dahil olmak üzere hemen hemen tüm vücut alanlarında kullanılabilir.
Akne tedavisi öncesi sonrası

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Cerrahi yollarla ve girişimsel prosedürler ile gerçekleştirilen operasyonlar hastalar açısından toparlanma süresi uzun ve zahmetli süreçleri gerektirmektedir. Cerrahi ve girişimsel olmayan Dual Yellow lazer uygulamalarının tercih edilmesinde önemli olan nokta cildin görünümünü ve dokusunu daha hızlı ve kolay bir prosedürün takibi ile gözle görülür biçimde iyileştirebilme yeteneğidir. Hasta açısından acısız ve ağrısız bir şekilde etkili sonuçlara ulaşmayı sağlayan uygulama seansları sonrasında günlük yaşama ve aktivitelere doğrudan dönülebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda hasta uygulama sonrasında hekim tarafından bilgilendirilmektedir.

Dual Terapi lazer kullanımı ile akne tedavisinin fiyatı nedir?

Hastaların Dual Terapi lazer sistemini daha yakından tanımasını ve ciltlerinde yaşadıkları rahatsızlıklara yönelik tedavi prosedürleri hakkında merak ettikleri temel soruların cevaplarını bulmasını amaçladığımız internet sitemizde fiyat bilgisi belirtilememektedir. +90 312 472 04 33 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve cilt probleminizin tedavisine yönelik daha detaylı bilgi ve muayene randevusu alabilirsiniz.