Dual Terapi Merkezleri ve Randevu Almak İçin (0312) 472 04 33

Kılcal Damar Tedavisi

DUAL TERAPİ LAZER

Sivilce (Akne) Tedavisi

DUAL TERAPİ LAZER

Cilt Gençleştirme

DUAL TERAPİ LAZER

MELAZMA ve PİGMENT KAYNAKLI CİLT PROBLEMLERİNİN TEDAVİSİ

Melazma tedavisi nedir?

Melazma tedavisi, aşırı pigmentasyon yani renklenme sonucu özellikle güneşe maruz kalma oranı daha yüksek olan yanak, burun kemiği, alın ve üst dudak bölgelerinde ortaya çıkan kahverengi görünümlü lekelerin yok edilmesini amaçlayan uygulamaları kapsamaktadır. %90’ı kadın olmak üzere dünyada milyonlarca insan melazma problemi yaşamaktadır. Melazma ağırlıklı olarak koyu renk cilt tonuna sahip kişilerde ortaya çıkmaktadır. Uzun yıllar maddi açıdan masraflı ve zahmetli tedavi yöntemleri ile giderilmesi için uğraşılan melazma lekeleri günümüzde teknolojik açıdan üst düzey bir sistem olan Dual Terapi lazer kullanımıyla birkaç seans içerisinde iyileştirilebilmektedir.
Melazma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Melazma ve diğer pigment kaynaklı cilt problemlerinin tedavisi nasıl yapılır?

Tedavilerde lekeli görünüme yol açan melaninin bölgeden temizlenmesi hedeflenir. 578nm sarı çıkış melazma problemini ortadan kaldırma aşamasında rolü büyük olan hemoglobinin emilim sağlamasına tam anlamıyla uyum sağlamaktadır. Dual Terapi lazer sisteminden elde edilen yeşil ışık ise pigment kaynaklı cilt problemlerinin temel bileşeni olan ve ilgili alanda yoğun miktarda bulunan melanini hedef almaktadır. Lazer sisteminden sağlanan 511nm yeşil çıkış, melanositler içerisinde yer alan melanin pigmenti tarafından ideal bir şekilde emilmektedir. Lazer sistemi yeşilde 1700W/cm2 enerji üretimi ile pigment kaynaklı cilt oluşumlarını beraberindeki çevre dokulara zarar vermeksizin tedavinin amacı doğrultusunda gidermektedir.

Dual Terapi Merkezleri ve Randevu Almak İçin...
Dual Terapi Merkezleri ve Randevu

Dual Terapi uygulaması ile iyileştirilebilen diğer pigment kaynaklı cilt problemleri nelerdir?

Çil, lentigo ve yaşlılık lekeleri de melazma gibi sıkça görülen ve Dual Terapi lazer uygulamaları ile iyileştirilebilen pigment kaynaklı cilt problemleridir. Pigment kaynaklı cilt problemlerinin ortaya çıkmasına güneş ışınlarına yanlış şekilde maruz kalmış olmak, genetik faktörler, yaşlanma süreçleri ve zaman içerisinde ciltte oluşan hasarlar sebep olabilmektedir. Pigment kaynaklı cilt problemleri cilde rengini veren melanini üreten melanosit hücrelerinin bir bölgede olması gerekenden fazla miktarda toplanması ya da normalin üzerinde melanin üretmesi sonucu oluşmaktadır.
Melazme Tedavisi Öncesi Sonrası

Pigment kaynaklı cilt problemlerinin tedavisinde kaç seans uygulama gerekir?

Gerekli görülen seans sayısı hastanın cilt probleminin seviyesine ve yapısal özelliklerine bağlı olarak kişiden kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Çiller, lentigo ve yaşlılık lekeleri gibi pigment kaynaklı cilt problemlerinde genellikle tek seansta istenilen sonuçlara ulaşılabilmektedir. Dokudaki değişim uygulama sonrasında hemen görülebilmektedir. Bazı durumlarda tedavinin ilk aşamasında lezyonda hafif bir koyulaşma olması normaldir. Pigmentler bir hafta içerisinde bölgedeki varlıklarını aşama aşama yitirmektedir. Sonuçlar kalıcıdır ve bölgede sağlanan etkiler uzun sürelidir. Diğer tedavilerle kıyaslandığında melazma tedavisi daha uzun ve birkaç seansa yayılan bir prosedüre sahiptir ve 4 seans tekrar gerektirebilmektedir.

Uygulama can yakar mı?

Uygulamada hastaların ciltlerinde hissettiği temas dayanılamayacak boyutta değildir. Çoğu hasta uygulama sırasında hissettiği duyguyu ciltlerine lastik bir bant çarpıyormuş gibi açıklamakta ve uygulamalar herhangi bir anestezik krem kullanımı olmadan gerçekleştirilebilmektedir. Acı eşiği düşük ve hassasiyeti yüksek olan hastaların talep etmesi durumunda ve gerekli görüldüğünde cilt üzerine uygulanan topikal anestezik kremlerle uygulamanın verdiği hissi azaltmak da mümkündür.
Melazme Tedavisi Öncesi Sonrası

Uygulama güvenli midir?

Lazer sistemi uygulamayı gerçekleştirebilmek üzere gerekli eğitimi almış kişiler tarafından kullanıldığı zaman bütünüyle güvenlidir ve cilt hasarına yol açmamaktadır. Geniş bantlı ve çevre dokulara zarar verebilen dalga boyuna sahip diğer lazer sistemlerinden farklı olarak Dual Terapi lazer dar bantlı bir sistemdir ve kontrollü bir şekilde yalnızca tedavi alanını hedef almaktadır.

Kimler tedaviye uygundur?

Dual Terapi lazer sistemi, kılcal damar problemlerine, ciltte ton farklılıklarına ve lekelenmelere, sivilce problemine ve cilt gençleştirmeye yönelik uygulamalar başta olmak üzere geniş yelpazede birçok rahatsızlığın tedavisinde neredeyse tüm cilt tiplerinde başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir.
Melazme Tedavisi Öncesi Sonrası

Tedavi hangi bölgelerde gerçekleştirilebilir?

Dual Terapi lazer yüz, boyun, göğüs, sırt, eller, kollar ve bacaklar dahil olmak üzere hemen hemen tüm vücut alanlarında kullanılabilir.

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Cerrahi yollarla ve girişimsel prosedürler ile gerçekleştirilen operasyonlar hastalar açısından toparlanma süresi uzun ve zahmetli süreçleri gerektirmektedir. Cerrahi ve girişimsel olmayan Dual Terapi lazer uygulamalarının tercih edilmesinde önemli olan nokta cildin görünümünü ve dokusunu daha hızlı ve kolay bir prosedürün takibi ile gözle görülür biçimde iyileştirebilme yeteneğidir. Hasta açısından acısız ve ağrısız bir şekilde etkili sonuçlara ulaşmayı sağlayan uygulama seansları sonrasında günlük yaşama ve aktivitelere doğrudan dönülebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda hasta uygulama sonrasında hekim tarafından bilgilendirilmektedir.

Dual Terapi lazer kullanımı ile pigment kaynaklı cilt problemlerinin tedavisinin fiyatı nedir?

Hastaların Dual Terapi lazer sistemini daha yakından tanımasını ve ciltlerinde yaşadıkları rahatsızlıklara yönelik tedavi prosedürleri hakkında merak ettikleri temel soruların cevaplarını bulmasını amaçladığımız internet sitemizde fiyat bilgisi belirtilememektedir. +90 312 472 04 33 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve cilt probleminizin tedavisine yönelik daha detaylı bilgi ve muayene randevusu alabilirsiniz.