Dual Terapi Merkezleri ve Randevu Almak İçin (0312) 472 04 33

Sivilce (Akne) Tedavisi

DUAL TERAPİ LAZER

Cilt Gençleştirme

DUAL TERAPİ LAZER

Hacimli Lezyonların Tedavisi

DUAL TERAPİ LAZER

KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

Kılcal damar tedavisi nedir?

Genel kapsamıyla kılcal damar tedavisi, ciltte oluşan ve pembe, kırmızı ve bazen de mor lekeli görünümlere yol açan damarsal lezyonların görünümlerinin iyileştirilmesini amaçlayan uygulamaları kapsamaktadır. Kılcal damarların genişlemesi ve aynı bölgede grup halinde bir araya gelmesi sonucunda cilt üzerinde oluşan örümcek ağı benzeri kırmızı lekeler tıp dilinde telenjiektezi olarak adlandırılmaktadır.

Kılcal damar tedavisi, Dual Terapi ile gerçekleştirilen kılcal damar tedavi uygulamasını izleyebileceğiniz canlı uygulama videosunu aşağıda izleyebilirsiniz. Burun üstünde gerçekleştirilen kılcal damar tedavi uygulmasının sonuçlarını da video içeriğinde görebilirsiniz.

Burun kenarları, yanaklar ve çene bölgeleri kılcal damar lezyonlarının daha sık oluştuğu alanlardır. Açık tenli ve hassas cilt yapısına sahip kişilerde daha sık görülmektedir. Genelde bilinenin aksine damarsal lezyonların oluşumunda kılcal damarların çatlamış olması değil, genişlemiş ve açılmış olmaları etkili olmaktadır. Yüzde kızarıklık ve yanma hissi ile belirti veren gül hastalığı (rosecea) da yine damarsal lezyonlar kapsamında tedavi edilen bir diğer cilt problemidir. Doğuştan gelen ve şarap lekesi olarak adlandırılan damarsal lekelerin görünümlerinin hafifletilmesi de kılcal damar tedavisi kapsamına dahil edilebilmektedir.
Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dual Terapi lazer kullanımı ile kılcal damar tedavisi nasıl yapılır?

Kılcal damar görünümünün giderilmesine yönelik tedavide bozulmuş damar yapılarının ortadan kaldırılması hedeflenir. Kılcal damar oluşumlarının tedavisinde dalga boyunun emme eğrisine uyum sağlaması gerekmektedir. Güç yoğunluğunun damar dokularını ortadan kaldırma etkisini verecek yeterlilikte ısıyı sağlayacak seviyede yüksek olması istenilen sonuçların elde edilmesinde önemli bir faktördür. Diğer taraftan sadece kılcal damar oluşumlarının hedef alınması ve çevre dokularda istenmeyen hasarların önlenmesi için cihazın işlem yaptığı nokta büyüklüğü oldukça küçük tutulmaktadır. 578nm sarı çıkış kılcal damar problemini ortadan kaldırma aşamasında rolü büyük olan hemoglobinin emilim sağlamasına tam anlamıyla uyum sağlamaktadır. Çevredeki damarsal yapılara herhangi bir zarar vermeden sadece istenmeyen görünüme yol açan kılcal damarlar sarıda 700W/cm2 enerji üretimi ile tedavinin amacı doğrultusunda ortadan kaldırılmaktadır. Tedavi bitiminde, çevre dokularda herhangi bir etki oluşturulmaksızın ciltteki kılcal damar lezyonları ortadan kaldırılmış olmaktadır.

Dual Terapi Merkezleri ve Randevu Almak İçin...
Dual Terapi Merkezleri ve Randevu

Kılcal damar tedavisinde kaç seans uygulama gerekir?

Dual Terapi lazer ile elde edilen sonuçlar çoğunlukla uygulama sonrasında doğrudan gözle görülebilir şekilde ortaya çıkmaktadır. Örneğin, kılcal damar problemi yaşayan hastalar klinikten problemli görünüm giderilmiş bir şekilde çıkabilmektedir. Bulunduğu yer ve damarsal lezyonun yapısı tedavi planının belirlenmesinde ve elde edilen sonuçların başarısında etkilidir.
Kılcal Damar Tedavisi Öncesi Sonrası

Uygulama can yakar mı?

Uygulamada hastaların ciltlerinde hissettiği temas dayanılamayacak boyutta değildir. Çoğu hasta uygulama sırasında hissettiği duyguyu ciltlerine lastik bir bant çarpıyormuş gibi açıklamakta ve uygulamalar herhangi bir anestezik krem kullanımı olmadan gerçekleştirilebilmektedir. Acı eşiği düşük ve hassasiyeti yüksek olan hastaların talep etmesi durumunda ve gerekli görüldüğünde cilt üzerine uygulanan topikal anestezik kremlerle uygulamanın verdiği hissi azaltmak da mümkündür.

Uygulama güvenli midir?

Lazer sistemi uygulamayı gerçekleştirebilmek üzere gerekli eğitimi almış kişiler tarafından kullanıldığı zaman bütünüyle güvenlidir ve cilt hasarına yol açmamaktadır. Geniş bantlı ve çevre dokulara zarar verebilen dalga boyuna sahip diğer lazer sistemlerinden farklı olarak Dual Terapi lazer dar bantlı bir sistemdir ve kontrollü bir şekilde yalnızca tedavi alanını hedef almaktadır.
Kılcal Damar Tedavisi Öncesi Sonrası

Kimler tedaviye uygundur?

Dual Terapi lazer sistemi, kılcal damar problemlerine, ciltte ton farklılıklarına ve lekelenmelere, sivilce problemine ve cilt gençleştirmeye yönelik uygulamalar başta olmak üzere geniş yelpazede birçok rahatsızlığın tedavisinde neredeyse tüm cilt tiplerinde başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir.

Tedavi hangi bölgelerde gerçekleştirilebilir?

Dual Terapi lazer yüz, boyun, göğüs, sırt, eller, kollar ve bacaklar dahil olmak üzere hemen hemen tüm vücut alanlarında kullanılabilir.
Kılcal Damar Tedavisi Öncesi Sonrası

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Cerrahi yollarla ve girişimsel prosedürler ile gerçekleştirilen operasyonlar hastalar açısından toparlanma süresi uzun ve zahmetli süreçleri gerektirmektedir. Cerrahi ve girişimsel olmayan Dual Terapi lazer uygulamalarının tercih edilmesinde önemli olan nokta cildin görünümünü ve dokusunu daha hızlı ve kolay bir prosedürün takibi ile gözle görülür biçimde iyileştirebilme yeteneğidir. Hasta açısından acısız ve ağrısız bir şekilde etkili sonuçlara ulaşmayı sağlayan uygulama seansları sonrasında günlük yaşama ve aktivitelere doğrudan dönülebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda hasta uygulama sonrasında hekim tarafından bilgilendirilmektedir.

Dual Terapi lazer kullanımı ile kılcal damar tedavisinin fiyatı nedir?

Hastaların Dual Terapi lazer sistemini daha yakından tanımasını ve ciltlerinde yaşadıkları rahatsızlıklara yönelik tedavi prosedürleri hakkında merak ettikleri temel soruların cevaplarını bulmasını amaçladığımız internet sitemizde fiyat bilgisi belirtilememektedir. +90 312 472 04 33 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve cilt probleminizin tedavisine yönelik daha detaylı bilgi ve muayene randevusu alabilirsiniz.