Dual Terapi Merkezleri ve Randevu Almak İçin (0312) 472 04 33

Cilt Gençleştirme

DUAL TERAPİ LAZER

Kılcal Damar Tedavisi

DUAL TERAPİ LAZER

Sivilce (Akne) Tedavisi

DUAL TERAPİ LAZER

HACİMLİ LEZYONLARIN TEDAVİSİ

Hacimli lezyonların tedavisi nedir?

Et benleri, iyi huylu benler, hacimli pigment kaynaklı cilt problemleri ve ciltten yüksekliğe sahip diğer lezyonlar zaman içerisinde çeşitli nedenlerden cilt dokusunda ortaya çıkan anomalilerdir. Muayene sonrasında hekim renk ve yapı olarak farklılıklar taşıyan hacimli lezyonların tam tanısını koyabilmektedir. Hastalar sıklıkla hacimli lezyonlara yönelik tedavilere estetik nedenlerle ve ciltten yüksekliğe sahip dokunun sıkça tahriş olması sebebiyle başvurmaktadır. Genel kapsamıyla hacimli lezyonların tedavisi, ciltte oluşan bozuk dokuların ciltten uzaklaştırılması amacıyla gerçekleştirilen uygulamaları kapsamaktadır. Seboreik keratoz ve siğil tedavisi de hacimli lezyon tedavisi kapsamına dahil edilebilmektedir.
Hacimli lezyonların tedavisi nasıl yapılır

Dual Terapi lazer kullanımı ile hacimli lezyonların tedavisi nasıl yapılır?

Hacimli lezyonların giderilmesine yönelik tedavide bozuk dokunun ortadan kaldırılması hedeflenir. Dual Terapi lazer sisteminde bulunan 511nm yeşil çıkışın 578nm sarı ışıkla birlikte kombine kullanımı ile 2000W/cm2 üzerinde bir ışık üretilerek, herhangi bir kanama olmaksızın cildin hacimli lezyondan arındırılması sağlanabilmektedir. Siğillerin tedavisinde, ışındaki sarı ışık siğillerin tabanında yer alan damarların pıhtılaşmasına yol açmakta ve bu sayede siğil problemine karşı kalıcı bir sonuç elde edilmektedir. Tedavi bitiminde, çevre dokularda herhangi bir hasar oluşturulmaksızın ciltte oluşmuş hacimli lezyon ortadan kaldırılmış olmaktadır.

Dual Terapi Merkezleri ve Randevu Almak İçin...
Dual Terapi Merkezleri ve Randevu

Hacimli lezyonların tedavisinde kaç seans uygulama gerekir?

Hacimli lezyonların tedavisinde tek seansta sonuç alınabilmektedir.
Hacimli lezyonların tedavisi öncesi sonrası

Uygulama can yakar mı?

Uygulamada hastaların ciltlerinde hissettiği temas dayanılamayacak boyutta değildir. Çoğu hasta uygulama sırasında hissettiği duyguyu ciltlerine lastik bir bant çarpıyormuş gibi açıklamakta ve uygulamalar herhangi bir anestezik krem kullanımı olmadan gerçekleştirilebilmektedir. Acı eşiği düşük ve hassasiyeti yüksek olan hastaların talep etmesi durumunda ve gerekli görüldüğünde cilt üzerine uygulanan topikal anestezik kremlerle uygulamanın verdiği hissi azaltmak da mümkündür.

Uygulama güvenli midir?

Lazer sistemi uygulamayı gerçekleştirebilmek üzere gerekli eğitimi almış kişiler tarafından kullanıldığı zaman bütünüyle güvenlidir ve cilt hasarına yol açmamaktadır. Geniş bantlı ve çevre dokulara zarar verebilen dalga boyuna sahip diğer lazer sistemlerinden farklı olarak Dual Terapi lazer dar bantlı bir sistemdir ve kontrollü bir şekilde yalnızca tedavi alanını hedef almaktadır.
Hacimli lezyonların tedavisi öncesi sonrası

Kimler tedaviye uygundur?

Dual Terapi lazer sistemi, kılcal damar problemlerine, ciltte ton farklılıklarına ve lekelenmelere, sivilce problemine ve cilt gençleştirmeye yönelik uygulamalar başta olmak üzere geniş yelpazede birçok rahatsızlığın tedavisinde neredeyse tüm cilt tiplerinde başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir.

Tedavi hangi bölgelerde gerçekleştirilebilir?

Dual Terapi lazer yüz, boyun, göğüs, sırt, eller, kollar ve bacaklar dahil olmak üzere hemen hemen tüm vücut alanlarında kullanılabilir.
Hacimli lezyonların tedavisi öncesi sonrası

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Cerrahi yollarla ve girişimsel prosedürler ile gerçekleştirilen operasyonlar hastalar açısından toparlanma süresi uzun ve zahmetli süreçleri gerektirmektedir. Cerrahi ve girişimsel olmayan Dual Terapi lazer uygulamalarının tercih edilmesinde önemli olan nokta cildin görünümünü ve dokusunu daha hızlı ve kolay bir prosedürün takibi ile gözle görülür biçimde iyileştirebilme yeteneğidir. Hasta açısından acısız ve ağrısız bir şekilde etkili sonuçlara ulaşmayı sağlayan uygulama seansları sonrasında günlük yaşama ve aktivitelere doğrudan dönülebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda hasta uygulama sonrasında hekim tarafından bilgilendirilmektedir.

Dual Terapi lazer kullanımı ile hacimli lezyonların tedavisinin fiyatı nedir?

Hastaların Dual Terapi lazer sistemini daha yakından tanımasını ve ciltlerinde yaşadıkları rahatsızlıklara yönelik tedavi prosedürleri hakkında merak ettikleri temel soruların cevaplarını bulmasını amaçladığımız internet sitemizde fiyat bilgisi belirtilememektedir. +90 312 472 04 33 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve cilt probleminizin tedavisine yönelik daha detaylı bilgi ve muayene randevusu alabilirsiniz.