Dual Terapi Merkezleri ve Randevu Almak İçin (0312) 472 04 33

Hacimli Lezyonların Tedavisi

DUAL TERAPİ LAZER

Melazma Tedavisi

DUAL TERAPİ LAZER

GÜL HASTALIĞI ( ROZASEA ) TEDAVİSİ

Gül hastalığı (rozasea) nedir?

Kırmızı yüz ve beraberinde yanma hissi ile kendisini belli eden gül hastalığı aynı zamanda sivilce benzeri oluşumlar beraberinde de ortaya çıkabilen damarsal kaynaklı dermatolojik bir hastalıktır. Gül hastalığı (rozasea) stres, hava ve çevre koşulları, güneşten doğru şekilde korunmama gibi birçok farklı etkene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Ancak, tetikleyici olan bu etkenlerin arkasında gül hastalığı görünümüne yol açan temel faktör damarların gösterdiği tepkidir. Rozasea, kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülmektedir. Açık tenli kişilerde ve genetik yatkınlığı olanlarda görülme oranı daha yüksektir. Vücutta bulunan birtakım enfeksiyonlar ve başka rahatsızlıklar da gül hastalığı oluşumunda rol oynayabilmektedir. Bu yüzden tedavi öncesinde gül hastalığına neden olabilecek faktörlerin değerlendirilmesi gerekmektedir. Gül hastalığı iyileşse dahi kişinin yaşam süresi içerisinde tekrarlama eğilimi taşımaktadır. Hastanın bilinçlenmesi ve hastalığın tekrarlanmamasına yönelik koruyucu önlemleri alması tedavi sürecinin önemli bir parçasıdır.

Dual terapi lazer kullanımı ile gül hastalığı (rozasea) tedavisi nasıl yapılır?

Gül hastalığının yol açtığı kırmızı görünümün iyileştirilmesine ve hastanın yanma hissi gibi şikayetlerinden kurtulmasına yönelik Dual terapi tedavisinde, aşırı reaksiyona sahip olan ve hastalığa yol açan damar yapılarının ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. 578nm sarı çıkış diğer kılcal damar problemlerinin tedavisinde de kullanılmakta ve hemoglobinin emilim sağlamasına tam anlamıyla uyumlu olmaktadır. Cilt yüzeyinde ve bölgedeki çevre dokularda herhangi bir zarara yol açmaksızın, sistemden tedaviye uygun olarak seçilen güç yoğunluğu ile istenilen damar yapıları giderilmektedir. Uygulama bitiminde, istenmeyen kırmızı yüz görünümüne yol açan damarlar sarıda 700W/cm2 enerji üretimi ile tedavinin amacı doğrultusunda ortadan kaldırılmaktadır.

Dual Terapi Merkezleri ve Randevu Almak İçin...
Dual Terapi Merkezleri ve Randevu

Gül hastalığı (rozasea) tedavisinde kaç seans uygulama gerekir?

Dual terapi ile elde edilen sonuçlar çoğunlukla uygulama sonrasında doğrudan gözle görülebilir şekilde ortaya çıkmaktadır. Gül hastalığı olan hastalar tek seans sonrasında klinikten problemli görünüm giderilmiş bir şekilde çıkabilmektedir. Daha ağır problemlerde seans tekrarı yapılması gerekebilir.

Uygulama can yakar mı?

Uygulamada hastaların ciltlerinde hissettiği temas dayanılamayacak boyutta değildir. Çoğu hasta uygulama sırasında hissettiği duyguyu ciltlerine lastik bir bant çarpıyormuş gibi açıklamakta ve uygulamalar herhangi bir anestezik krem kullanımı olmadan gerçekleştirilebilmektedir. Acı eşiği düşük ve hassasiyeti yüksek olan hastaların talep etmesi durumunda ve gerekli görüldüğünde cilt üzerine uygulanan topikal anestezik kremlerle uygulamanın verdiği hissi azaltmak da mümkündür.

Uygulama güvenli midir?

Lazer sistemi uygulamayı gerçekleştirebilmek üzere gerekli eğitimi almış kişiler tarafından kullanıldığı zaman bütünüyle güvenlidir ve cilt hasarına yol açmamaktadır. Geniş bantlı ve çevre dokulara zarar verebilen dalga boyuna sahip diğer lazer sistemlerinden farklı olarak Dual terapi lazeri dar bantlı bir sistemdir ve kontrollü bir şekilde yalnızca tedavi alanını hedef almaktadır.

Kimler gül hastalığı tedavisi yaptırabilir?

Dual terapi lazer sistemi, kılcal damar problemlerine, ciltte ton farklılıklarına ve lekelenmelere, sivilce problemine ve cilt gençleştirmeye yönelik uygulamalar başta olmak üzere geniş yelpazede birçok rahatsızlığın tedavisinde neredeyse tüm cilt tiplerinde başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir.

Tedavi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Cerrahi yollarla ve girişimsel prosedürler ile gerçekleştirilen operasyonlar hastalar açısından toparlanma süresi uzun ve zahmetli süreçleri gerektirmektedir. Cerrahi ve girişimsel olmayan Dual terapi lazer uygulamalarının tercih edilmesinde önemli olan nokta cildin görünümünü ve dokusunu daha hızlı ve kolay bir prosedürün takibi ile gözle görülür biçimde iyileştirebilme yeteneğidir. Hasta açısından acısız ve ağrısız bir şekilde etkili sonuçlara ulaşmayı sağlayan uygulama seansları sonrasında günlük yaşama ve aktivitelere doğrudan dönülebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda hasta uygulama sonrasında hekim tarafından bilgilendirilmektedir.

Dual terapi lazer kullanımı ile gül hastalığı (rozasea) tedavisinin fiyatı nedir?

Hastaların Dual terapi lazer sistemini daha yakından tanımasını ve ciltlerinde yaşadıkları rahatsızlıklara yönelik tedavi prosedürleri hakkında merak ettikleri temel soruların cevaplarını bulmasını amaçladığımız internet sitemizde fiyat bilgisi belirtilememektedir. …. numaralı telefondan bize ulaşabilir ve cilt probleminizin tedavisine yönelik daha detaylı bilgi ve muayene randevusu alabilirsiniz.