Dual Terapi Merkezleri ve Randevu Almak İçin (0312) 472 04 33

Gül Hastalığı Tedavisi

DUAL TERAPİ LAZER

Hacimli Lezyonların Tedavisi

DUAL TERAPİ LAZER

GÖZ ALTI MORLUĞU TEDAVİSİ

Göz altı morluğu neden olur?

Göz altı morluklarının oluşumunda genetik yatkınlık büyük önem taşımaktadır. Ancak, kişinin günlük yaşantısı, diğer bir deyişle, uyku alışkanlıkları, sigara ve alkol tüketimi ve beslenme biçimi gibi faktörler de göz altı morluklarının ve gözlerde yorgun görünümün oluşumuna etki etmektedir. Açık tenli kişilerde göz altındaki mor ve halkalı görünüm beraberinde, torbalanma da gözlenebilmektedir. Sıklıkla bir hastalıktan daha çok kişiyi yaşından daha büyük ve sağlıksız göstermesi sebebiyle estetik açıdan dikkate alınan göz altı morluklarının özellikle böbrekleri ilgilendiren rahatsızlıklar ve alerjiler ile bağlantılı olabileceği de bilinmelidir. Bu yüzden tedavi öncesinde göz altı morluklarına neden olan faktörlerin değerlendirilmesi gerekmektedir.

Dual terapi lazer kullanımı ile göz altı morluğu tedavisi nasıl yapılır?

Göz altı morluklarının tedavisi morlukların ortadan kaldırılmasını ve istenmeyen görünümün giderilmesini hedeflemektedir. Dual terapi lazeri gözlere yakın ve ince deriye sahip olduğu için oldukça hassas bir alan olan göz çevresinde de güvenle kullanılabilecek şekilde noktasal çalışabilen bir teknolojiye sahiptir. Bu sayede, hastanın tedirginlik duymasına gerek olmadan sadece göz altı morluklarını hedef alacak şekilde sistemden uygun güç yoğunluğu seçimi yapılmakta ve damarsal yapılara etki edilebilmektedir. Hastanın isteği doğrultusunda, cilt gençleştirme tedavisine yönelik uygulamalar kapsamında da kullanılan Dual terapi lazer ile göz çevresindeki kırışıklıklar ve sarkmalar da toparlanabilmektedir. Uygulama bitiminde, göz altı morlukları ortadan kaldırılmakta ve tedavinin amacı doğrultusunda hastanın göz çevresi daha dinç ve sağlıklı bir görünüm kazanmaktadır.

Göz altı morluğu ve göz çevresi kırışıklıkları tedavisinde kaç seans uygulama gerekir?

Dual terapi ile elde edilen sonuçlar çoğunlukla uygulama sonrasında doğrudan gözle görülebilir şekilde ortaya çıkmaktadır. Göz altı morlukları olan hastalar tek seans sonrasında klinikten problemli görünüm giderilmiş bir şekilde çıkabilmektedir. Daha ağır problemlerde seans tekrarı yapılması gerekebilir.

Göz altı morluğu tedavisi can yakar mı?

Uygulamada hastaların ciltlerinde hissettiği temas dayanılamayacak boyutta değildir. Çoğu hasta uygulama sırasında hissettiği duyguyu ciltlerine lastik bir bant çarpıyormuş gibi açıklamakta ve uygulamalar herhangi bir anestezik krem kullanımı olmadan gerçekleştirilebilmektedir. Acı eşiği düşük ve hassasiyeti yüksek olan hastaların talep etmesi durumunda ve gerekli görüldüğünde cilt üzerine uygulanan topikal anestezik kremlerle uygulamanın verdiği hissi azaltmak da mümkündür.

Göz altı morluğu tedavisi güvenli midir?

Lazer sistemi uygulamayı gerçekleştirebilmek üzere gerekli eğitimi almış kişiler tarafından kullanıldığı zaman bütünüyle güvenlidir ve cilt hasarına yol açmamaktadır. Geniş bantlı ve çevre dokulara zarar verebilen dalga boyuna sahip diğer lazer sistemlerinden farklı olarak Dual terapi lazeri dar bantlı bir sistemdir ve kontrollü bir şekilde yalnızca tedavi alanını hedef almaktadır.

Kimler tedaviye uygundur?

Dual terapi lazer sistemi, kılcal damar problemlerine, ciltte ton farklılıklarına ve lekelenmelere, sivilce problemine ve cilt gençleştirmeye yönelik uygulamalar başta olmak üzere geniş yelpazede birçok rahatsızlığın tedavisinde neredeyse tüm cilt tiplerinde başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir.

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Cerrahi yollarla ve girişimsel prosedürler ile gerçekleştirilen operasyonlar hastalar açısından toparlanma süresi uzun ve zahmetli süreçleri gerektirmektedir. Cerrahi ve girişimsel olmayan Dual terapi lazer uygulamalarının tercih edilmesinde önemli olan nokta cildin görünümünü ve dokusunu daha hızlı ve kolay bir prosedürün takibi ile gözle görülür biçimde iyileştirebilme yeteneğidir. Hasta açısından acısız ve ağrısız bir şekilde etkili sonuçlara ulaşmayı sağlayan uygulama seansları sonrasında günlük yaşama ve aktivitelere doğrudan dönülebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda hasta uygulama sonrasında hekim tarafından bilgilendirilmektedir.

Dual terapi lazer kullanımı ile göz çevresi tedavisinin fiyatı nedir?

Hastaların Dual terapi lazer sistemini daha yakından tanımasını ve ciltlerinde yaşadıkları rahatsızlıklara yönelik tedavi prosedürleri hakkında merak ettikleri temel soruların cevaplarını bulmasını amaçladığımız internet sitemizde fiyat bilgisi belirtilememektedir. 0312 472 04 33 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve cilt probleminizin tedavisine yönelik daha detaylı bilgi ve muayene randevusu alabilirsiniz.