Dual Terapi Merkezleri ve Randevu Almak İçin (0312) 472 04 33

Sivilce (Akne) Tedavisi

DUAL TERAPİ LAZER

Doktorlar İçin

DUAL TERAPİ LAZER

CİLT GENÇLEŞTİRME TEDAVİSİ

Cilt gençleştirme tedavisi nedir?

Dermatologlar cildi güneşin zararlı ışınlarından doğru şekilde korumamanın uzun vadede yarattığı hasarın ve doğal bir süreç olan yaşlanmanın kırışıklıkların ve cilt problemlerinin ortaya çıkmasında en etkili faktörler olduğunu sıklıkla vurgulamaktadır. Cilt gençleştirme tedavisi, sağlıklı ve dinç bir cildin olmazsa olmaz özellikleri olan pürüzsüzlük ve parlaklığı kişinin cildine kazandırmayı hedefleyen uygulamaları kapsamaktadır. Dual Terapi lazer sistemi cilt rahatsızlıklarının giderilmesinde başarılı sonuçlar vermekle beraber, gençliği daha uzun süre muhafaza etmek ve zamanın olumsuz etkilerini ciltten uzaklaştırmak için de yaygın şekilde kullanılmaktadır.
Cilt Gençleştirme Tedavisi

Dual Terapi lazer kullanımı ile cilt gençleştirme tedavisi nasıl yapılır?

Cildin gençleştirilmesine yönelik tedavide cildin kendisini yenilemesini sağlayan mekanizmaların çalıştırılması hedeflenir. Dual Terapi lazer sisteminden elde edilen sarı ışık insanların cildine elastikiyetini veren temel protein olan kolajenin üretiminin artmasına yardımcı olur. Kolajen üretiminin artmasının arkasındaki temel etken uygulamada cilt altına gönderilen sarı ışığın bu alanda yeniden gelişimi tetiklemesidir. Aynı süreç içerisinde ciltte var olan ton farklılıkları da azalır ve cilt daha parlak ve genç bir görünüm kazanır. Kolajen üretiminin artması yara izlerinin giderilmesinde ve cilt çatlaklarının onarılmasında da fayda göstermektedir. Tedavi bitiminde, çevre dokularda herhangi bir hasar oluşturulmaksızın ciltte istenilen yenilenmenin ortaya çıkmasını sağlayacak etki tetiklenmiş olmaktadır.

Dual Terapi Merkezleri ve Randevu Almak İçin...
Dual Terapi Merkezleri ve Randevu

Cilt gençleştirme tedavisi ile iyileştirilebilen cilt problemleri nelerdir?

Cilt gençleştirme tedavisinin en belirgin sonuçları ciltte artış gösteren parlaklık ve aydınlanma ile pürüzsüz görünümün arttırılmasıdır. Ayrıca, genişlemiş gözeneklerin daraltılması, yara izlerinin silikleştirilmesi ve cilt çatlaklarının iyileştirilmesi de cilt gençleştirme ve yenileme tedavisi kapsamında gerçekleştirilebilmektedir. Oldukça hassas bir bölge olan göz çevresine müdahale etmeyi mümkün kılacak kadar yumuşak bir tedavi sunan Dual Terapi lazer uygulamaları göz altlarındaki mor görünümü gidermek için de kullanılabilmektedir.
Cilt Gençleştirme

Cilt gençleştirme tedavisinde kaç seans uygulama gerekir?

Tek bir seans sonrasında ciltteki canlanma ve parlaklık fark edilir hale gelmektedir. Ancak, cilt gençleştirme ve yenileme amaçlı tedavilerde cildin durumuna bağlı olarak uygulamanın etkilerini arttırmak için birkaç seans tekrar yapılması da tercih edilebilmektedir.

Uygulama can yakar mı?

Uygulamada hastaların ciltlerinde hissettiği temas dayanılamayacak boyutta değildir. Çoğu hasta uygulama sırasında hissettiği duyguyu ciltlerine lastik bir bant çarpıyormuş gibi açıklamakta ve uygulamalar herhangi bir anestezik krem kullanımı olmadan gerçekleştirilebilmektedir. Acı eşiği düşük ve hassasiyeti yüksek olan hastaların talep etmesi durumunda ve gerekli görüldüğünde cilt üzerine uygulanan topikal anestezik kremlerle uygulamanın verdiği hissi azaltmak da mümkündür.
Cilt Gençleştirme Tedavisi Öncesi Sonrası

Uygulama güvenli midir?

Lazer sistemi uygulamayı gerçekleştirebilmek üzere gerekli eğitimi almış kişiler tarafından kullanıldığı zaman bütünüyle güvenlidir ve cilt hasarına yol açmamaktadır. Geniş bantlı ve çevre dokulara zarar verebilen dalga boyuna sahip diğer lazer sistemlerinden farklı olarak Dual Terapi lazer dar bantlı bir sistemdir ve kontrollü bir şekilde yalnızca tedavi alanını hedef almaktadır.

Kimler tedaviye uygundur?

Dual Terapi lazer sistemi, kılcal damar problemlerine, ciltte ton farklılıklarına ve lekelenmelere, sivilce problemine ve cilt gençleştirmeye yönelik uygulamalar başta olmak üzere geniş yelpazede birçok rahatsızlığın tedavisinde neredeyse tüm cilt tiplerinde başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir.
Cilt Gençleştirme Tedavisi Öncesi Sonrası

Tedavi hangi bölgelerde gerçekleştirilebilir?

Dual Terapi lazer yüz, boyun, göğüs, sırt, eller, kollar ve bacaklar dahil olmak üzere hemen hemen tüm vücut alanlarında kullanılabilir.

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Cerrahi yollarla ve girişimsel prosedürler ile gerçekleştirilen operasyonlar hastalar açısından toparlanma süresi uzun ve zahmetli süreçleri gerektirmektedir. Cerrahi ve girişimsel olmayan Dual Terapi lazer uygulamalarının tercih edilmesinde önemli olan nokta cildin görünümünü ve dokusunu daha hızlı ve kolay bir prosedürün takibi ile gözle görülür biçimde iyileştirebilme yeteneğidir. Hasta açısından acısız ve ağrısız bir şekilde etkili sonuçlara ulaşmayı sağlayan uygulama seansları sonrasında günlük yaşama ve aktivitelere doğrudan dönülebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda hasta uygulama sonrasında hekim tarafından bilgilendirilmektedir.

Dual Terapi lazer kullanımı ile cilt gençleştirme tedavisinin fiyatı nedir?

Hastaların Dual Terapi lazer sistemini daha yakından tanımasını ve ciltlerinde yaşadıkları rahatsızlıklara yönelik tedavi prosedürleri hakkında merak ettikleri temel soruların cevaplarını bulmasını amaçladığımız internet sitemizde fiyat bilgisi belirtilememektedir. +90 312 472 04 33 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve cilt probleminizin tedavisine yönelik daha detaylı bilgi ve muayene randevusu alabilirsiniz.